Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Teheran: 30 të arrestuar, akuzohen për sipunim

Shko poshtë

Teheran: 30 të arrestuar, akuzohen për sipunim

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Mar 15, 2010 7:36 pm

Teheran: 30 të arrestuar, akuzohen për sipunim

Autoritetet e Iranit kanë arrestuar 30 veta me dyshimin se ishin pjesë e rrjetit spiunues të lidhur me Shtetet e Bashkuara, kanë bërë të ditur mediat në Teheran.
Të arrestuarit ngarkohen se kanë marrë pjesë në tubimin e informacioneve për shkencëtarët bërthamor të Iranit dhe në “organizimin e demonstratave pas zgjedhjeve presidenciale në muajin qershor”./rel/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi