Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Itali, arrestohen 16 persona, disa prej tyre, shqiptarë

Shko poshtë

Itali, arrestohen 16 persona, disa prej tyre, shqiptarë

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Mar 15, 2010 7:38 pm

Itali, arrestohen 16 persona, disa prej tyre, shqiptarë

Karabinieret ne Itali kane vene ne pranga 16 persona, pjesetare te nje bande droge te perbere nga shqiptare dhe italiane.

Sipas te dhenave nga forcat e rendit, nuk behet fjale thjesht per disa shperndares, por per nje bande te vertete qe vepronte ne zonen e Katanias.
Ata akuzohen gjithashtu edhe per mashtrim dhe vjedhje me arme.
Banda furnizohej me droge nga jugu per te shoerndare me pas ne Foggia dhe Milano, Emrat e te ndaluarve nga policia e vendit fqinje, nuk jane publikuar ende./top-channel/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi