Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Moskë: Lajmi i rremë për pushtimin, i pamoralshëm

Shko poshtë

Moskë: Lajmi i rremë për pushtimin, i pamoralshëm

Mesazh nga Ebu Beker prej Mon Mar 15, 2010 7:41 pm

Moskë: Lajmi i rremë për pushtimin, i pamoralshëm

Reagime në Gjeorgji pas lajmit të publikuar në TV Imedi

Rusia e ka cilësuar si “të pamoralshëm”, “të papërgjegjshëm” dhe rezultat i “paranojës politike”një lajm të televizionit gjeorgjian për pushtimin rus.
Lajmi i rremë ka rritur paqëndrueshmërinë në rajonin e tensionuar të Kaukazit. Kronika e transmetuar në televizionin pro qeveritar Imedi, raportonte se tanket ruse ishin drejtuar për në Tbilisi, presidenti Sakashvili është vrarë, kurse disa nga drejtuesit e opozitës i janë bashkuar forcave pushtuese.
Raporti i rremë përdori për ilustrim xhirime të luftës së vitit 2008 mes Gjeorgjisë dhe Rusisë. /evropa e lirë/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi