Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Arrestohet lideri i Hamasit

Shko poshtë

Arrestohet lideri i Hamasit

Mesazh nga Ebu Beker prej Mon Mar 15, 2010 7:42 pm

Arrestohet lideri i Hamasit

Forcat izraelite kanë arrestuar liderin e lëvizjes ekstremiste islamike Hamas në Bregun perëndimor, ka bërë të ditur zëdhënësi i ushtrisë izraelite.
Mësohet se Maher Uda 47 – vjeçar, themelues i krahut të armatosur të Hamasit, është arrestuar mbrëmë në rajonin e Ramala.
“Maher Uda ishte në listën e të kërkuarve nga fundi i viteve të 90-ta për shkak të ndërlikimit në disa sulme vetëvrasëse në Izrael në të cilat vdiçën 70 veta”, ka deklaruar zëdhënësi i ushtrisë izraelite. Alsat-M

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi