Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Beograd: 30 ditë paraburgim për rastin e Qyshkut

Shko poshtë

Beograd: 30 ditë paraburgim për rastin e Qyshkut

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Mon Mar 15, 2010 10:14 pm

Beograd: 30 ditë paraburgim për rastin e Qyshkut

Gjyqi për krimet e luftës në Beograd u ka përcaktuar nga 30 ditë paraburgim të dyshuarve për krime lufte në fshatin Qyshk në vitin 1999.
Gjykatësi hetues ka dëgjuar të dyshuarit dhe ka nisur hetimin kundër tyre me dyshimin se kanë bërë krim lufte kundër popullatës civile, ka deklaruar zëdhënësja e kësaj gjykate Dushica Ristiç.
Ajo ka thënë se paraburgimi është caktuar për shkak të rrezikut të ikjes ose presionit te dëshmitarët.
Prokuroria për krime lufte e Serbisë dje ka kumtuar se kishte paraqitur kërkesën për fillimin e hetimeve kundër 26 pjesëtarëve të formacionit paramilitar “Shakali”, të Mbrojtjes territoriale dhe përbërjes rezervë të policisë për shkak të krimit në fshatin Qyshk. Alsat-M
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi