Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Një tërmet goditi sërish bregdetin e Kilit

Shko poshtë

Një tërmet goditi sërish bregdetin e Kilit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Tue Mar 16, 2010 11:19 pm

Një tërmet goditi sërish bregdetin e Kilit

Një tërmet me fuqi 6.7 ballë të Rihterit ka goditur bregdetin e Kilit.
Nuk ka informacione për dëme në njerëz apo materiale.
Kili u godit nga një tërmet i fuqishëm më 27 shkurt, ku për pasojë humbën jetën 500 njerëz dhe u shkaktuan dëme materiale në vlerë prej 30 miliardë dollarësh./rel/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi