Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Brazil, perjashtohen prifterintje pedofile

Shko poshtë

Brazil, perjashtohen prifterintje pedofile

Mesazh nga Peace to you prej Wed Mar 17, 2010 5:00 pm

Brazil, perjashtohen prifterintje pedofile

Zgjerohet edhe me tej shtrirja gjeografike e skandaleve seksuale te prifterinjeve katolike. Pas Irlandes e Gjermanise rasti me i fundit raportohet nga Brazili.

Keshtu sipas mediave braziliane, dy peshkope dhe nje prift u perjashtuan prej Kishes Katolike braziliane nen akuzen e pedofilise.
Te njejtat burime saktesojne se ngjarja u lokalizua ne Araparica, qytet ne shtetin e Alagoas, pas denoncimit te besimtareve te zones dhe prinderve te disa femijeve te abuzuar.
Gjithashtu, dyshohet se nje video ku shfaqet njeri prej peshkopeve te perjashtuar duke abuzuar seksualisht me nje femije, qarkullon ne treg.

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi