Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Ndertimet do vazhdojne

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Ndertimet do vazhdojne

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Mar 17, 2010 5:02 pm

Ndertimet do vazhdojne

Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu vazhdon te shperfille apelet e Perendimit, duke paralajmeruar se ndertimet ne Jeruzalem do te vazhdojne.
Nje deklarate te tille Netanyahu e kishte bere edhe pak dite me pare, megjithese duke i kerkuar falje administrates amerikane per kohen kur njoftoi projektin e tij.
Nderkohe, shefja e diplomacise se BE, Catherine Ashton ka deklaruar nga Kajroja se vendimi i qeverise izraelite eshte ilegal dhe ve ne rrezik negociatat izraelito-palestineze per paqen.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi