Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Klinton: Izraeli të dëshmojë përkushtimin ndaj paqes

Shko poshtë

Klinton: Izraeli të dëshmojë përkushtimin ndaj paqes

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Mar 17, 2010 5:05 pm

Klinton: Izraeli të dëshmojë përkushtimin ndaj paqes

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, tha sot se Izraeli duhet të dëshmojë në vepër se është i përkushtuar ndaj procesit të paqes në Lindjen e Mesme.
Klinton i bëri këto komente në ditën kur në Jerusalemin lindor protestuesit palestinezë u përleshën me policinë.
Po sot, kreu i OKB-së, Ban Ki-mun sot bëri thirrje për vetëpërmbajtje në Jerusalem pas tensioneve të shtuara nga planet e Izraelit për të ndërtuar më shumë shtëpi hebreje në zonën të cilën, palestinezët e shohin si kryeqytet të shtetit të ardhshëm të tyre./rel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi