Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Perleshje mes palestinezeve dhe izraeliteve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Perleshje mes palestinezeve dhe izraeliteve

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Mar 17, 2010 5:06 pm

Perleshje mes palestinezeve dhe izraeliteve

Ne Jeruzalemin Lindor jane shenuar perleshje mes palestinezve dhe izraeliteve duke shtuar keshtu tensione jo vetem diplomatike, sa i takon ndertimit te vendbanimeve ne kete territor si dhe hapjen e nje sinagoge te re.
Palestinezet dogjen gomat e makinave dhe leshuan gure ndaj policise izraelite, qe kunderpergjigjen me plumba gome.
Perleshje u shenuan ne disa zona; Kalandia, kampin e refugjateve Shu’fat, Adi Al Jouz, dhe ne afersi te xhamise Al-Aksa.
Perleshjet pasojne vendimin e Izraelit per ndertimin e mbi 1600 shtepi ne Jeruzalemin Lindor, cka revoltoi jo vetem palestinezet por edhe Shtetet e Bashkuara.

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi