Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Haiti: Dëmet vlerësohen në 11.5 miliardë dollarë

Shko poshtë

Haiti: Dëmet vlerësohen në 11.5 miliardë dollarë

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Mar 17, 2010 7:22 pm

Haiti: Dëmet vlerësohen në 11.5 miliardë dollarë

Haitit do t'i nevoiten 11.5 miliardë dollarë për rëndërtimin e vendit pas tërmetit, vlerësoi qeveria e këtij vendi të Karaibeve.
Plani për rindërtimin, në hartimin e së cilit morën pjesë edhe organizatat humanitare, do të prezantohet në konferencën mbi Haitin më 31 mars në Nju Jork.
Rreth 218 mijë haitianë që e mbijetuan tërmetin ende po jetojnë në kampet e përkohshme bnë kryeqytetin Port-o-Prens, ku ekziston rreziku nga vërshimet dhe rrëshqitja e dheut./rel/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi