Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Kryeministri kërcënohet t'i dëbojë armenët pa leje qëndrimi

Shko poshtë

Kryeministri kërcënohet t'i dëbojë armenët pa leje qëndrimi

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Mar 17, 2010 7:23 pm

Kryeministri kërcënohet t'i dëbojë armenët pa leje qëndrimi

Kryeministri i Turqisë Rexhep Tajjip Erdogan është kërcënuar t’i dëbojë mijëra armenët nga vendi pas përshkallëzimit të tensioneve lidhur me vrasjen masive të armenëve gjatë perandorisë Osmane.
Ai tha se nuk mund të tolerohet më prania e rreth 100 mijë armenëve që aktualisht punojnë pa leje në Turqi.
Erdogan shtoi se vendimet e fundit të parlamentit të Suedisë dhe komitetit të Dhomës Përfaqësuese në Kongresin amerikan për t’i quajtur vrasjet “gjenocid”, mund t’a dëmtojnë procesin e trazuar të pajtimit me Jerevanin.
Armenët pohojnë se deri 1.5 milion njerëz janë vrarë gjatë Luftës së Parë Botërore.
Turqia e hedh poshtë pohimin për gjenocid, duke thënë se numri i të vrarëve është shumë më i vogël, dhe se vdekjet ishin pasojë e dhunës së kohës, e cila i preku edhe grupet tjera etnike./rel/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi