Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Tre kushte per Izraelin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Tre kushte per Izraelin

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Mar 17, 2010 7:24 pm

Tre kushte per Izraelin

Per te rifilluar procesin e paqes ne Lindjen e Mesme, presidenti amerikan Barack Obama ka vendosur tre kushte per Izraelin.
Sipas Washington Post, qe citon burime zyrtare amerikane, kushtet jane: terheqje nga vendimi per ndertimin e banesave te reja ne Jeruzalemin lindor, nje gjest domethenes substancial ndaj palestinezeve dhe nje deklarate publike qe te pranohet negociimi i te gjitha ceshtjeve, perfshire ketu edhe statusi i Jeruzalemit./topchannel.tv/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi