Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Erdogan: Programi bërthamor iranian është për qëllime civile

Shko poshtë

Erdogan: Programi bërthamor iranian është për qëllime civile

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Mar 17, 2010 7:25 pm

Erdogan: Programi bërthamor iranian është për qëllime civile

Programi bërthamor iranian është vetëm për qëllime paqësore, deklaroi kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan në intervistën për BBC-në.
Ai theksoi se Teherani ka të drejtë të zhvillojë program bërthamor për qëllime civile.
"Është e padrejtë vendet që posedojnë armë bërthamore të manipulojnë me faktet dhe në të njëjtën kohë nuk kërkojnë nga Izraeli të heqë dorë nga armatimi bërthamor", theksoi Erdogan..
Kryeministri turk theksoi se autoritetet iraniane shumë herë e kanë bindur se programi bërthamor do të shfrytëzohet për qëllime civile, e jo për armë bërthamore.
"Unë i thash (presidentit iranian Mahmud Ahmadinexhad) se nuk dëshiroj të shohë armë bërthamore në rajon.
Edhe Ahmadinexhadi më tha se nuk kanë për qëllim të krijojnë armë bërthamore", theksoi kryeministri turk. /mia/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi