Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Cikloni shkakton dëme të mëdha në Fixhi

Shko poshtë

Cikloni shkakton dëme të mëdha në Fixhi

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Mar 17, 2010 7:26 pm

Cikloni shkakton dëme të mëdha në Fixhi

Shteti ishull Fixhi që ndodhet në pjesën jugore të Paqësorit po përballet me dëme të mëdha materiale pas ciklonit të fuqishëm "Tomas", qe e goditi këtë rajon gjatë ditëve të kaluara.
Kryeministri Frank Baini Marma njoftoi sot se një person humbi jetën kurse qindra shtëpi janë shkatërruar.
Shumë rrugë janë të bllokuara për shkak të rrwshqitjes së dheut dhe të drurëve.
Më shumë dëme u shkaktuan ne ishujt veriore ku lidhjet e telekomunikacionit dhe energjia elektrike janë ndërprerë.
Qeveritë e shteteve fqinje - Zelanda e Re dhe Australia dërguan avionë me ndihmën e parë.
Erërat në Fixhi gjatë fundjavës frynin me shpejtësi edhe deri më 300 kilometra në orë. /alsat-m/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi