Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Devoll, vret gruan me sepatë, plagos vajzën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Devoll, vret gruan me sepatë, plagos vajzën

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Mar 17, 2010 7:27 pm

Devoll, vret gruan me sepatë, plagos vajzën

Një 65-vjecar me probleme mendore masakroi me një sëpatë bashkëshorten e tij ne fshatin Ecmenik te Devollit.
Ngjarja ndodhi gjatë një debati në shtëpi pas të cilit Hekuran Demiraj rrembeu sëpaten dhe goditi Barie Demirajn duke e vrarë në vend. Pas goditjes edhe të bijën 25-vjecare si dhe vëllanë e bashkëshortes së tij duke i plagosur rëndë që të dy.

Policia sapo është njoftuar ka nisur kërkimet dhe autori është mundur të arrestohet ndërsa po tentonte të largohej nga fshati.

Dy ditë më parë autori i vrasjes i shoqëruar nga bashkëshortja u dërgua për vizite ne spital për shkak të gjendjes depresive nga e cila ai vuante prej kohesh. Mjekët i rekomanduan mjekim por gjendja e tij u rëndua deri sa arriti në akte dhune.

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi