Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Afganistan, rreth 30 viktima ne nje aksident

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Afganistan, rreth 30 viktima ne nje aksident

Mesazh nga Ebu Beker prej Wed Mar 17, 2010 7:28 pm

Afganistan, rreth 30 viktima ne nje aksident

Dhjetera viktima ne Afganistan ku ka ndodhur nje tragjedi njerezore per shkak te nje aksidenti.
Nje autobus ka marre flake pasi u perplas me nje kamion. Pas perplasjes, mjeti i transportit publik mori flake, duke djegur te gjalle dhjetra pasagjere.

Sipas perllogaritjeve te para, mendohet per te pakten 30 viktima, mes te cileve shume gra e femije. Aksidenti ndodhi ne provincen qendrore afgane te Pervanit.

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi