Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Moska: Greqia të dalë në shitje

Shko poshtë

Moska: Greqia të dalë në shitje

Mesazh nga Ebu Beker prej Thu Mar 18, 2010 2:32 pm

Moska: Greqia të dalë në shitje

Marrëdhëniet mes Greqisë dhe komunitetit ndërkombëtar kanë hyrë në një rreth vicioz.
Vendet e eurozonës nuk po bien dakord për ndihmën që duhet dhënë këtij shteti, i cili nga ana e tij deklaron se nuk mund të bëjë një kërkesë pa ditur se çfarë mund të marrë.
Masat anti-krizë të miratuara nga qeveria Papandreu kanë acaruar edhe Kishën Ortodokse, e cila për herë të parë në historinë e Greqisë po tatimohet.
Ndërkohë, situata është ironizuar edhe më shumë, kur pas propozimit të Gjermanisë që Greqia të shesë disa ishuj, ka ardhur një propozim i ri nga Moska, që sugjeron shitjen e komplet shtetit grek.
Një miliarder rus ka propozuar që Greqia të dalë në shitje përmes projektit të Gazpromit”, i cili, sipas tij, do t’i jepte çdo shtëpie në Greqi nga një pishtar olimpik./koha/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi