Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Komuniteti ndërkombëtar të ndërhyjë ndaj veprimeve provokuese të Izraelit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Komuniteti ndërkombëtar të ndërhyjë ndaj veprimeve provokuese të Izraelit

Mesazh nga Ebu Amar prej Thu Mar 18, 2010 2:38 pm

Komuniteti ndërkombëtar të ndërhyjë ndaj veprimeve provokuese të Izraelit

Mbreti Abdullah II i kërkoi komunitetit ndërkombëtar të ndërhyjë për të ndaluar masat provokuese nga ana e Izraelit në territoret palestineze të pushtuara që parashikojnë ndryshimin e identitetit të Jerusalemit, theksoi pallati mbretëror.
Mbreti u shpreh gjatë një takimi me shefen e diplomacisë evropiane, Catherine Ashton në vizitë zyrtare në Jordani në kuadër të një turneu në Lindjen e Mesme.
Pasi denoncoi ashpër masat e fundit izraelite, Abdullah II e cilësoi Qytetin e Shenjtë si ''linje e kuqe''.
"Ne nuk mund të rrimë në heshtje në lidhje me përpjekjet e izraelit për të ndryshuar realitetin në terrenin në Jerusalem dhe për të boshatisur qytetin nga banorët myslimanë arabë dhe të krishterë'', sipas pallatit mbretëror.
Mbreti vlerësoi gjithashtu qëndrimin evropian përsa i përket refuzimit të fundit të masave izraelite dhe angazhimin e Bashkimit Evropian për një zgjidhje të konfliktit palestinezo-izraelit mbi bazën e dy shteteve./trt/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi