Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Lirohet lideri reformator për 450.000 dollarë

Shko poshtë

Lirohet lideri reformator për 450.000 dollarë

Mesazh nga Peace to you prej Thu Mar 18, 2010 10:48 pm

Lirohet lideri reformator për 450.000 dollarë

Autoritetet e Iranit e kanë liruar një udhëheqës të reformatorëve, i cili ishte në burg prej qershorit të vitit të kaluar, bashkë me një regjisor dhe një gazetar.
Lirimi u bë në prag të kremtimeve për Vitin e Ri iranian në 21 mars.
Faqet e internetit të opozitës thonë se Mohsen Mirdamadi, kryetar i Frontit për Pjesëmarrje Islamike, partisë më të madhe reformatore, është liruar me dorëzani prej afro 450.000 dollarë.
Ai përballet me akuza për veprimtari kundër sigurisë kombëtare dhe propagandë kundër republikës Islamike./rel/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi