Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

El Shebab e ka nxjerr prej dheut shejhin e famshëm

Shko poshtë

El Shebab e ka nxjerr prej dheut shejhin e famshëm

Mesazh nga Ebu Beker prej Sat Mar 20, 2010 6:48 pm

El Shebab e ka nxjerr prej dheut shejhin e famshëm


El-Sebt 04 Rabi el Thani 1431 / 20 03 2010

Mogadishi: El Shebab të cilët po luftojnë kundër qeveris somaleze e ka nxjerr trupin e shejhit të njohur prej varrit në qytetin Basra në mesin e regjionit të Shabella në jug të Somalisë, thanë dëshmitarët të shtunën.Banorët thanë se varri i shejh Hasan Moallin është nxjerr prej dheut prej Basras ku me mijëra njerëz e kanë pas zakon ti shprehin homazh për çdo vit (të bëjnë shirk).El-Shebab i ka shkatërruar varret – tyrbe në qytetet jugore të Somalisë që gjenden nen kontrollin e tyre që nga viti 2008.

Ansar1.info

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi