Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Hapi profil në Facebook në emër të Allahut

Shko poshtë

Hapi profil në Facebook në emër të Allahut

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Mar 20, 2010 7:26 pm

Në Lindjen e Mesme plasi skandali pasi një anëtar i Facebookit nga Abhu Dhabi hapi profilin dhe tha se është ai është vetë Allahu xh.sh.

Të gjithë provajderët e internetit në Emiratet e Bashkuara Arabe u urdhëruan që t’ia ndalojnë qasjen në internet këtij përdoruesi, emri i të cilit nuk u bë publik.

Mësohet se përdoruesi ka krijuar profilin në Facebook të titulluar “Allahu dhe pejgamberet” ku thotë se është Allahu dhe vazhdon të shkruaj ajete për të cilat thotë se janë nga Kurani, për t’i mbështetur pohimet e veta.

Po ashtu, ai tha se është duke shkruar një libër të ri me të cilin do ta vërtetojë se ai është Allahu, ndërsa të gjithë të interesuarit përmes Facebookut mund të marrin të gjitha përgjigjet në pyetjet që ju interesojnë.

Pas zbulimit të këtij skandali pasoi një valë e protestave, ndërsa shumica i kanë bërë thirrje përdoruesve të Facebookut të bojkotojnë këtë faqe shoqërore derisa ky përdorues të mos fshihet. /Telegrafi/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi