Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Qeveria miraton dhënien e licencës për Medresenë e Korçës

Shko poshtë

Qeveria miraton dhënien e licencës për Medresenë e Korçës

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Mar 20, 2010 7:36 pm

Qeveria miraton dhënien e licencës për Medresenë e Korçës

Këshilli i Ministrave me propozim të Ministrisë së Arsimit, ka vendosur dhënien e licencës për hapjen e medresesë së Korçës.

Qeveria ka miratuar dhënien e licencës për hapjen e institucionit arsimor privat, parauniversitar, shkollë 9-vjeçare, e ciklit të mesëm “Hafiz Abdullah Zemblaku”, që në programin mësimor do të zhvillojë edhe lëndë fetare.
Në bazë të vendimit, ngarkohet Ministria e Arsimit dhe e Shkencës për të ndjekur zbatimin e dispozitave ligjore e nënligjore, për arsimimin, edukimin dhe formimin në këtë institucion./start/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi