Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës

Shko poshtë

Sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Mar 20, 2010 7:37 pm

Sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës

Ushtria izraelite ka kryer sulme nga ajri ndaj aeroportit që nuk punon në Rripin e Gazës.
Si pasojë e sulmeve u plagosën të paktën 11 vetë, dy prej të cilëve rëndë, njoftuan ekipet shpëtimtare palestineze.
Aviacioni izraelit shkrepi gjithsej katër raketa në hapësirat e aeroportit në afërsi të qytetit Rafah në jug të Rripit të Gazës.
Të enjten si pasojë e një sulmi palestinez humbi jetën një bujk izraelit. Ndërkohë ministri i Jashtëm izraelit Avigdor Liebermann, refuzoi konceptin e kuartetit për Lindjen e Mesme për bisedime të reja paqësore dhe një zgjidhje me dy shtete. /alsat-m/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi