Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

SHBA: Paralajmërim i ri për udhëtimet në Iran

Shko poshtë

SHBA: Paralajmërim i ri për udhëtimet në Iran

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Wed Mar 24, 2010 9:09 pm

SHBA: Paralajmërim i ri për udhëtimet në Iran

Administrata Obama i ka paralajmëruar shtetasit amerikanë që udhëtojnë në Iran, duke thënë se mund të përballen me armiqësi, ngacmim apo të arrestohen nga autoritetet iraniane.
Paralajmërimi nga Departamenti i Shtetit në mënyrë specifike i përmend kërcënimet e mundshme ndaj qytetarëve me shtetësi të dyfishtë.
Departamenti tha se prej vitit 2009, autoritetet e Iranit kanë penguar largimin e një numri qytetarësh amerikano-iranianë, madje ndonjëherë edhe për disa muaj. Departamenti poashtu tha se një numër iraniano-amerikanësh janë burgosur dhe akuzuar për spiunazh dhe se kërcënojnë sigurinë kombëtare të Iranit. /rel/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi