Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

73% e rusëve i shohin SHBA-të si agresor

Shko poshtë

73% e rusëve i shohin SHBA-të si agresor

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Wed Mar 24, 2010 9:10 pm

73% e rusëve i shohin SHBA-të si agresor

Sipas një anketimi të pavarur të opinionit tre të katërtat e rusëve i shohin Shtetet e Bashkuara si vend “agresor”, që synon të dominojë botën.
Vetëm 8% e të anketuarve ishin dakord me vlerësimin se Shtetet e Bashkuara janë “mbrojtës i paqes, demokracisë dhe rendit”.
19% e të pyeturve ishin të pavendosur.
Në anketimet e ngjashme nga e njëjta qendër, të zhvilluara në vitet 2003 dhe 2007, përkatësisht 75% dhe 76% e të anketuarve i shihnin Shtetet e Bashkuara si agresor./rel/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi