Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Një ish-mjek me thikë therri tetë nxënës në Kinë

Shko poshtë

Një ish-mjek me thikë therri tetë nxënës në Kinë

Mesazh nga Ebu Hattab prej Wed Mar 24, 2010 9:11 pm

Një ish-mjek me thikë therri tetë nxënës në Kinë

Tetë fëmijë janë viktimë e sulmit mbi një shkollë në Kinën Juglindore, njoftoi Hsinhua.
Së pari ishte kumtuar për gjashtë fëmijë të vrarë dhe shtatë të lënduar.
Media transmeton se dy fëmijë kanë vdekur nga lëndimet e marra nga sulmi me thikë.
Tragjedia ndodhi sot në provincën kineze juglindore Fuxhijan, në qytetin Nanpin. Sulmuesi i cili është arrestuar menjëherë është mjek sipas profesionit, por para një kohe të caktuar ishte pushuar nga puna. Sipas policisë ai ka pasur probleme psikike.
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi