Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Al Kaida bën thirrje për të vazhduar Xhihadin në Irak

Shko poshtë

Al Kaida bën thirrje për të vazhduar Xhihadin në Irak

Mesazh nga Ebu Amar prej Wed Mar 24, 2010 9:20 pm

Al-Kaida ka bërë thirrje për të vazhduar Xhihadin kundër Amerikanve në Irak. Zgjedhjet e 7 marsit ishin bojkotuar nga shumica e arabëve suni, sipas një audio kasete të postuar në një web faqe të Muxhahidave.

Në minutën e 24-të të audio kasetes, Ebu Omar el-Baghdadi tha se zgjedhjet parlamentare dhe rezultatet e tyre nuk do të thonë asgjë për Muxhahidët, apo luftëtarët e shenjtë, dhe se qeveria e ardhshme nuk do të jetë ndryshe nga ajo e mëparshme.

Al-Baghdadi, kreu i shtetit islamik të Irakut,në audio kaset thot se kishte premtuar se zgjedhjet do ti pengojm dhe paralajmëroi sunitët që mos të marrin pjesë.

Pjesëmarrja më 7 mars, megjithatë, u vu zyrtarisht në 62 për qind pavarësisht nga sulmet me mortaja dhe raketa që vran të paktën 36 njerëz, pothuajse të gjithë prej tyre në Bagdad.

"Ne jemi të njoftuar se rezultatet e zgjedhjeve nuk do të thonë asgjë për të na penguar neve për ta vazhduar luften kunder Amerikanve dhe agjentëve të tyre deri sa ne ta pastrojm vendin nga pisllëku i tyre," tha ai në kasetë. Yahoo News.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi