Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Arabia Saudite kërkon shpjegime nga katërshja për Jerusalemin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Arabia Saudite kërkon shpjegime nga katërshja për Jerusalemin

Mesazh nga Ebu Beker prej Fri Mar 26, 2010 3:37 pm

Arabia Saudite kërkon shpjegime nga katërshja për Jerusalemin

Arabia Saudite kritikoi ashpër deklaratat e kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu për Jerusalemin dhe kërkoi nga Katërshja për Lindjen e Mesme të japë sqarime lidhur me këto deklarata.
Një zëdhënës zyrtar saudit deklaroi se "Mbretëria Saudite pret sqarime nga Katërshja për politikën arrogante të Izraelit dhe kokëfortësinë e tij për të sfiduar komunitetin ndërkombëtar".
Në një komunikatë të publikuar nga agjencia zyrtare Spa, zëdhënësi kritikoi me forcë deklaratat e Netanjahut i cili ndodhet për vizitë në Uashington, ku ai "ka konfiskuar publikisht të drejtat e palestinezëve, arabëve dhe myslimanëve në Jerusalem pa marrë parasysh të drejtat legjitime të palestinezëve".
Netanjahu e ngriti tonin dje lidhur me Jerusalemin, duke mos i dhënë rëndësi pakënaqësisë së presidentit Barak Obama, i cili është kundër kolonizimit të territoreve të pushtuara palestineze.

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi