Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Gati për luftë me Izraelin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Gati për luftë me Izraelin

Mesazh nga Ebu Beker prej Fri Mar 26, 2010 3:42 pm

Gati për luftë me Izraelin

Nëse Izraeli do të sulmonte militantët hezbollah në Liban, atëherë lufta në Lindjen e Mesme do të merrte përmasa më të mëdha, duke përfshirë edhe Sirinë.
Vetë presidenti sirian Bashar al Assad deklaroi në një televizion pro-hezbollah se në rast se Izraeli sulmonte militantët Hezbollah, në Liban atëherë lufta Siri-Izrael është e pashmangëshme.
“Do të përballemi me armikun që deri më sot ka treguar se kupton vetëm me gjuhën e forcës dhe se nuk ka interes për paqe në rajon’, tha presidenti al Assad./topchannel.tv/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi