Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Mbreti Abdullah: Izraeli luan me zjarr

Shko poshtë

Mbreti Abdullah: Izraeli luan me zjarr

Mesazh nga Ebu Amar prej Fri Mar 26, 2010 3:43 pm

Mbreti Abdullah: Izraeli luan me zjarr

Mbreti Abdullah II i Jordanisë tha se procesi paqësor në Lindjen e Mesme është në “udhëkryqe” për shkak të planeve të Izraelit për të zgjëruar ndërtimet në Jerusalemin Lindor.
Mbreti Abdullah paralajmëroi se Izraeli po “luan me zjarr” në Jerusalemin Lindor, dhe shtoi se “të gjitha opcionet politike, legale dhe diplomatike janë të hapura” për t’u marrë me shkeljet e së drejtës ndërkombëtare nga ana e Izraelit.
Monarku i Jordanisë tha se njerëzit janë të ngopur me procesin e hapur që nuk po jep rezultate./rel/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi