Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Tërmeti godet Filipinet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Tërmeti godet Filipinet

Mesazh nga Ebu Amar prej Fri Mar 26, 2010 3:44 pm

Tërmeti godet Filipinet

Një tërmet me intensitet prej 6,2 ballësh të shkallës Rihter, goditi në mëngjes rajonin Mindoro të Filipineve.
Nuk ka informata për dëme ose persona të plagosur.
Tërmeti u ndje edhe në kryeqytet Manila dhe rrethinë, ndërkohë që mijëra njerëz u larguan nga ndërtesat dhe dolën nëpër rrugë.
Sipas Institutit Sizmik në Filipine, bëhet fjalë për lëvizje të pllakave tektonike afër të ashtuquajturës ‘Rasedi i Manilës’.
Në këtë vend, gjendet edhe vullkani Pinatubo. Alsat-M

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi