Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Tefonave celularë zgdukin gorillat në Afrikë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Tefonave celularë zgdukin gorillat në Afrikë

Mesazh nga Peace to you prej Fri Mar 26, 2010 3:45 pm

Tefonave celularë zgdukin gorillat në Afrikë

Industria për prodhimin e telefonave celularë po ndikon në asgjësimin e gorillave në Afrikën Qendrore.
Sipas raportit të fundit të Kombeve të Bashkuara, nëse zvogëlimi i numrit të tyre do të vazhdojë me ritmin e tanishëm, gorillat mund të zhduken për vetëm 10 vjet.
Zvogëlimi i numrit të gorillave është rezultat i shkatërrimit të habitateve të tyre, për shkak të nxjerrjes së gurëve minerarë si dhe prerjes së pyjeve.
Situata është veçanërisht kritike në Republikën Demokratike të Kongos.
Kolumbiti i nxjerrë në miniera, përdoret për prodhimin e telefonave celular. Alsat-M

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi