Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Londër: Hapen dyert e xhamisë për fqinjët jo muslimanë

Shko poshtë

Londër: Hapen dyert e xhamisë për fqinjët jo muslimanë

Mesazh nga Peace to you prej Fri Mar 26, 2010 3:46 pm

Londër: Hapen dyert e xhamisë për fqinjët jo muslimanë

Banorët lokal në Crayford të Londrës patën mundësinë për të mësuar më shumë rreth muslimanëve dhe fesë së tyre, pasi aktivistët e xhamisë ftuan fqinjët e tyre jo muslimanë për ta vizituar xhaminë gjatë ditës së sotme.
Më shumë se 500 njerëz patën mundësinë për të parë se çfarë ndodhë përbrenda xhamisë dhe si i kryejnë lutjet e tyre ditore muslimanët.
Ky aktivitet u organizua nga Shoqata e Muslimanëve të Kentit me qellim largimin e keqkuptimeve në lidhje me xhamitë dhe muslimanët dhe për të ndihmuar në forcimin e lidhjeve në mes bashkësive.
Në mesin e mysafirëve ishte edhe kryetari i bashkisë së Bexley-it, anëtarë të kishës, përfaqësues të policisë si dhe zyrtarë tjerë të komuniteteve që banojnë në këtë pjesë të Londrës./thisislocallondon.co.uk/

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi