Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Izraeli nuk e ndryshon politikën ndaj Jerusalemit

Shko poshtë

Izraeli nuk e ndryshon politikën ndaj Jerusalemit

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Fri Mar 26, 2010 10:21 pm

Izraeli nuk e ndryshon politikën ndaj Jerusalemit

Një ditë pas kthimit të kryeministrit Benxhamin Netanjahu nga Uashingtoni, qeveria e Izraelit tha se politika e saj ndaj Jerusalemit mbetet e pandryshuar.
Sot Netanjahu do të takohet me kabinetin e sigurisë vizitën e tij në Uashington, e cila duhej t’a kapërcejë krizën rreth planeve izraelite për të ndërtuar shtëpi të reja në Jerusalemin Lindor.
Katërshja për Lindjen e Mesme, KB, SHBA, BE dhe Rusia, kanë bërë thirrje për pezullimin e ndërtimeve të reja, por Netanjahu e ka refuzuar thirrjen./rel/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi