Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Tanket izraelite hynë në Gaza

Shko poshtë

Tanket izraelite hynë në Gaza

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Mar 27, 2010 11:00 pm

Tanket izraelite hynë në Gaza

Tanket izraelite kanë avancuar për pak kohë në Rripin e Gazës, pas përleshjeve me palestinezët, gjatë të cilave vdiqën dy ushtarë izraelitë, thonë raportet.
Dëshmitarët në Gaza deklaruan se tanket dhe buldozerët lëvizën drejt qytetit jugor të Khan Younis, para se të tërhiqeshin.
Kjo është hera e parë që ushtarët izraelitë kanë vdekur në Gaza që nga ofensiva 22-ditëshe e Izraelit para më shumë se një viti.
Raportet thonë se edhe të paktën dy palestinezë janë vrarë.
Izraeli njoftoi se luftimet filluan kur trupat e saj hynë në Gaza, pasi diktuan palestinezët që po vendosnin eksplozivë përgjatë kufirit.
Raportet brenda Gazës thonë se kryengritësit u përpoqën pastaj të rrëmbenin një ushtar izraelit, raporton BBC.
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi