Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Lidhja Arabe diskuton konfliktin izraelito-palestinez

Shko poshtë

Lidhja Arabe diskuton konfliktin izraelito-palestinez

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Mar 27, 2010 11:01 pm

Lidhja Arabe diskuton konfliktin izraelito-palestinez

Ka filluar në Libi takimi dy ditor i Lidhjes Arabe.
Diskutimet do të përqendrohen në bisedimet paqësore mes Izraelit dhe palestinezëve, të cilat për momentin kanë ngecur.
Në prag të takimit kreu i Lidhjes Arabe, Amar Musa, tha se Izraeli duhet të ndalojë ndërtimin e 1600 shtëpive të reja hebraike në Jerusalemin Lindor para fillimit të bisedimeve jo të drejtpërdrejta.
Izraeli e ka hedhur poshtë këtë kërkesë.
Në të tjera zhvillime ushtarët izraelitë janë tërhequr nga Rripi i Gazës pas operacionit që erdhi si rezultat i përleshjeve të armatosura mes militantëve dhe forcave izraelite në një pikë kalimi të kufirit.
Dy ushtarë izraelitë u vranë gjatë luftimeve. /evropa e lire/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi