Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Muxhahidat Taleban vranë 25 terrorist Britanik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Muxhahidat Taleban vranë 25 terrorist Britanik

Mesazh nga Ebu Amar prej Sun Mar 28, 2010 12:40 am

Muxhahidat Taleban vranë 25 terrorist Britanik

Së paku 25 terroristë britanik u vranë ose u palgosen të shtunëm kur një sulmues martir shpërtheu makinën e tij pranë një numëri të madh terroristë të koalicionit të cilët u mblodhën për të neutralizuar një minë të vendosur në rrugën.

Sipas raportit, makina bombë ishte kryer nga Hafiz Abdullah, një trim që kërkonte Shehidëllëkun dhe ishte banor i Emiratit Islamik, në zonën Mandah i cili në afërsi të zonës përplasi makinën e tij në grupin e armikut kur ata ishin në vendin e ngjarjes, duke i shkaktuar armikut humbje fatale duke shkatërruar një një makinë dhe një tank. Dy inxhinier për qmontimin e minave thuhet se kan qenë midis të vdekurve.

Theunjustmedia.com

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi