Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Masakër me mbi 300 viktima në Kongo

Shko poshtë

Masakër me mbi 300 viktima në Kongo

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sun Mar 28, 2010 10:51 pm

Masakër me mbi 300 viktima në Kongo

Rebelët ugandezë në Kongo kanë kryer, sipas të dhënave të organizatës Human Rights Watch, një masakër të rëndë.
Ata kanë vrarë më shumë se 300 civilë dhe kanë rrëmbyer rreth 250 të tjerë. Bëhet e ditur se ndër të rrëmbyerit janë edhe rreth 80 fëmijë.
Këto krime janë bërë në dhjetor të vitit të kaluar, njofton Human Rights Watch, e cila i referohet të mbijetuarve.
Kryengritësit kanë sulmuar dhjetë fshatra në rajonin verior Makombo./dw/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi