Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Ska bisedime me ndërtime në Jeruzalem

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Ska bisedime me ndërtime në Jeruzalem

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sun Mar 28, 2010 10:53 pm

Ska bisedime me ndërtime në Jeruzalem

Kreu i autoritetit palestinez, Abu Mazen ka ritheksuar qëndrimin e popullit të tij për procesin e paqes në Lindjen e Mesme.
Duke komentuar vendimin e qeverisë izraelite për ndërtimin e banesave në Jeruzalemin lindor, ai e shikon këtë si një pengesë serioze për rinisjen e negociatave.
“Nuk mund të ketë negociata me Izraelin nëse nuk i jepet fund pushtimit të tokës së shenjtë”, deklaroi Mazen gjatë samitit të Lidhjes Arabe.
Më tej, ai u kërkoi liderve arabë të mbështesin zgjidhjen për dy shtete të ndryshme dhe t’i bëjnë thirrje Izraelit të mbajë një qëndrim të qartë për cështjen e kufijve të vitit 1967. /topchannel.tv/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi