Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Join the forum, it's quick and easy

Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.
Feja Islame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CIA kishte përgatitur ëmbëlsirë të ditlindjes për vetëflijuesin i cili i kishte mbytur 7 (apo 20 )

Shko poshtë

CIA kishte përgatitur ëmbëlsirë të ditlindjes për vetëflijuesin i cili i kishte mbytur 7 (apo 20 ) Empty CIA kishte përgatitur ëmbëlsirë të ditlindjes për vetëflijuesin i cili i kishte mbytur 7 (apo 20 )

Mesazh nga Dhulkarnejn Tue Mar 30, 2010 3:31 pm

CIA kishte përgatitur ëmbëlsirë të ditlindjes për vetëflijuesin i cili i kishte mbytur 7 (apo 20 )
El-Thulathah 14 Rabi el Thani 1431 / 30 03 2010

Zyrëtarët e CIA-s në Afganistan ishin aq të etshëm që ta takojn spiunin për të cilin besonin se do të ju ndihmoj atyre që ta shkatrrojn udhëheqësin e el-Kaidës kështu që ata kishin organizuar një festë të ditlindjes për vizitën e tij në dhjetorë, tha një zyrtarë Amerikan.



Ëmbëlsira e ditlindjes ishte në pritje.



Por para se të kishin mundësi ta pyesin burimin e tyre të artë, ai e detonoi një bomb të fuqishme, duke i mbytur 7 (apo 20) punëtorë të CIA-s në njërin prej sulmeve më vdekjeprurëse në historin e agjencionit (pra të CIA-s)



“Ne planifikuam për diq por morrëm një dhuratë më të madhe, një dhuratë prej Allahut, që përmes shoqërimit të tij na solli një gjahë të vlershëm: Amerikanët dhe atë prej CIA-s,” tha el-Balaui. ”Atëherë u binda se mënyra më e mirë që të ju jap mësim shërbimit sekret të Jordanis dhe CIA-s është përmes rripit martir.”



burimi: The Associated Press
Dhulkarnejn
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi