Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Afia Sidiku u detyrua që të ec lakuriq mbi Kuran

Shko poshtë

Afia Sidiku u detyrua që të ec lakuriq mbi Kuran

Mesazh nga Ebu Hattab prej Thu Apr 01, 2010 5:11 pm

Afia Sidiku u detyrua që të ec lakuriq mbi Kuran
El-Hamis 16 Rabi el Thani 1431 / 01 04 2010

Gjatë një interviste prej Kamran Shahid në Pakistan’s Front Line, në fjalët paraprake më 26 mars, nëna dhe motra e Afijes për herë të parë publikisht i përshkruajnë format e ndryshme të torturave nëpër të cilat ajo ka kaluar prej duarve të agjentëve Amerikan. E ato ishin:· Me dhunë e kanë zhveshur 6 persona dhe vazhdimisht e kanë keqtrajtuar seksualisht

· E kanë rrah me kondak të armës derisa e kanë përgjakur

· E kanë lidh në një shtrat, duart dhe këmbët e saj kanë qenë të lidhura derisa ajo torturohej me forma të panjohura në shputat e këmbëve të saj dhe në kokë

· I është dhënë injeksion me substancë të panjohur

· E kanë tërhequr zvarrë për flokësh

· Ia kanë nxjerrë flokët një nga një

· E kanë detyruar që të ecë lakuriq mbi Kuran i cili është ndyrë në qelin e saj

Dhe mendohet se këto tortura janë xhiruar në video.burimi: justiceforaafia.org
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi