Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Bosnjë: Al-Xhazira e hap një zyre të lajmeve në Sarajevë

Shko poshtë

Bosnjë: Al-Xhazira e hap një zyre të lajmeve në Sarajevë

Mesazh nga Ebu Beker prej Fri Apr 02, 2010 8:41 pm

Bosnjë: Al-Xhazira e hap një zyre të lajmeve në Sarajevë

Kryetari i Komnunës së Sarajevës, Alija Behmen, thotë se rrjeti televiziv ndërkombëtar, Al-Xhazira, do ta blej një stacion lokal radioteleviziv nga autoritetet e qytetit, për ta forumar një qendër rajonale të lajmeve në Sarajevë.
“Al-Xhazira do ta krijoj një zyre në Sarajevë, që pritet se do të çoj në krijimin e vendeve të reja të punës”, tha z.Behmen.
Sipas tij, al-Xhazira do ta blej radiotelevizionin Studio 99, në të cilin autoritetet kishin investuar afro 160 mijë euro.
Për këtë studio thuhet se ka probleme për shkak të rritjes së borxheve./rel/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi