Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

15 Ushtarë Gjerman te vrarë dhe të lënduar, 3 tanke të shkatëruara në Kunduz

Shko poshtë

15 Ushtarë Gjerman te vrarë dhe të lënduar, 3 tanke të shkatëruara në Kunduz

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Apr 03, 2010 2:26 pm

15 Ushtarë Gjerman te vrarë dhe të lënduar, 3 tanke të shkatëruara në Kunduz
KUNDUZ, 2 Prill – Së paku 15 ushtarë Gjerman humbën jetën dhe pësuan lëndime, dhe 3 tanket e tyre u shkatërruan si rezultat sulmeve të Muxhahidëve në rrethin Khar Darah të provincës së Kunduzit, të premten më 2 Prill 2010.

Sipas raporteve nga kjo provincë, dy nga tanket Gjermanë u goditën me granatahedhës gjatë luftimeve ballë për ballë në fshatin Qasab të rrethit Khar Darah, duke shkaktuar viktimat dhe pësimet e lartpërmendura në orët e pasdites, derisa dy prej Muxhahidëve u plagosën në këto luftime që zgjatën dy orë.

Gjithashtu të premten, një tank ushtarak gjerman u hodh ne ajër nga një bombë rruge e vendosur nën një urë që shpërtheu me pajisje kontrolli nga distanca, derisa tanku kalonte urën. Tanku u shkatërrua nga shpërthimi, kështu duke varrë ushtarë gjerman edhe në vise tjera të rrethit Khar Darah të kësaj province.

Emirati Islamik i Afganistanit

alemarah.info

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi