Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Ahmadinexhad: Presionet na bëjnë më të vendosur

Shko poshtë

Ahmadinexhad: Presionet na bëjnë më të vendosur

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Apr 03, 2010 10:09 pm

Ahmadinexhad: Presionet na bëjnë më të vendosur

Presidenti Mahmud Ahmadinexhad theksoi se presionet e botës ndaj Iranit vetëm e bëjnë më të vendosur për ta çuar para programin bërthamor.

Ai refuzoi kështu thirrjen e bërë nga presidenti i SHBA-ve për angazhim diplomatik për kapërcimin e “ngërçit bërthamor” mes Iranit dhe Perëndimit.
“Ju mund të çani fytin tuaj, të hidheni lartë-poshtë, të bëni deklarata dhe të miratoni rezoluta, por mos mendoni se mund ta ndalni progresin dhe ndërtimin e shtetit të Iranit”, tha Ahmadinexhad në një fjalim televiziv.
Ai po ashtu tha se presidenti amerikan Barak Obama nuk ka treguar efikasitet për ndryshime “reale”dhe shtoi se përkundër premtimeve që bëri ata nuk kanë ndryshuar asgjë në qëndrimin e tyre ndaj Iranit./start/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi