Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Me shume rendesi per ta lexuar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Me shume rendesi per ta lexuar

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Sun Apr 04, 2010 11:29 pm

EsSelam Alejkum We Rahmetullah We Bereketahu

Ne emër të Allahut te gjithë mëshirëshmit mëshiruesit===> Vërejtje shumë me rëndesi <===


Te gjithë atyre që ju arrinë ky material ..obligohet me shpërndarjen e saj në mes të njerëzve përmes internetit që e posedon..sepse mos shpërndarja e së vërtetes do të thotë fshehje e saj..tradhëti për fe...dhe mos arritja e hakut tek njerëzit dhe sqarimi i tyre per fenë dhe dunjan..dhe krejt cka ka lidhje me bashkëqytetaret tuaj...dhe luftën e se keqes...dhe zbulimin e të vërtetes përmes metodave të reja e që një prej tyre është edhe interneti...e që kjo gjithashtu llogaritet si tradhëti per fenë,për vendin,dhe vendasit...per këtë ju lutemi per bashkëpunim në shprendarjen e saj...duke e pasur parasyshë se disa materiale në mos shpërndarjen e saj ndihmojnë në errësimin e këtyre të vërtetave prej njerëzve...!!!...Allahu i ndihmoftë te gjithë në të mira...sepse Ai është fisnik dhe bujarë ....


Pasha Atë në dorën e të cilit është shpirti im.
Nëse e lexon këtë material dhe nuk ua dergon të gjithë atyre që i njeh ...
Ti je prej atyre që nuk interesohen për hallet e muslimanëve...
E kush nuk interesohet për hallet e muslimanëve ...nuk është prej tyre
Pra ndihmojë vëllezerit tuaj musliman...
Nëse ti i bojkoton prodhimet që janë në foto nuk do të vdesësh por nëse jo...
dikush do të vdes...

Le të mundohemi që të shpërndajmë më shumë se 1 milion dërgesa elekronike që ta mundësojmë përsëri bojkotin
Le te jetë moto e jonë:

"Kush e lenë një gjë për hir të Allahut,do të ja kompensojë atë Allahu me diq edhe më të mirë"Foto që e bën të qaj edhe gurin..!!


Foto prej fotove të tmerreshme...!!
E sa të shumta janë ato foto qe te bene te vajtosh...!!
Duket se ishte duke ecur i lumtur me bicikletën e tij me pafajsinë fëmijërore...!!
Por nuk patën mëshire për këtë pafajësi fëmijërore..!!
O Allah ndihmoj ata,je me ta e jo kundra tyre...
O Allah je i butë ndaj neve dhe atyre...
O Allah mos na gjyko për mosinteresimin tonë dhe për vrazhdësin e zemrave tona...
O Fisniku i fisnikëve...
Më mjafton Allahu sa mbeshtetës i mirë është Ai...Nëse nuk ke mundësi qe ti ndihmoshë luftëtarët(muxhahidet)së paku mos ua paguaj cmimin e predhave jehudeve barbare.

Mos i harroni në du'at e juaja...!!


Mos e harro qëllimin e këtij materiali që ishte shpërndarja e më shumë se 1 milion dërgesa elekronike në mënyrë që të rikthehet bojkoti kundër tyre..!!
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi