Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Afganistan, Negociata për pajtim

Shko poshtë

Afganistan, Negociata për pajtim

Mesazh nga Khattab prej Mon Apr 05, 2010 1:44 pm

Afganistan, Negociata për pajtim

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, dhe gjenerali amerikan, Stenli Mekkristël, sot së bashku kanë udhëtuar për në qytetin jugor afgan, Kandahar, për të zhvilluar biseda me liderët fisnorë lokalë.
Raportohet se ky udhëtim është pjesë e përpjekjeve për ndërtimin e mbështetjes politike, para ndërhyrjeve të pritura të ushtrisë amerikane dhe të forcave të NATO-s në atë hapësirë, që është bazë e talibanëve.
Shumica e 30 mijë ushtarëve shtesë amerikanë, që i ka premtuar presidenti Barak Obama, do të dërgohen në Kandahar dhe përreth tij.
Karzai tha se ai do ta mbajë asamblenë fisnore për ta promovuar pajtimin me kryengritësit, më 2 maj.
avatar
Khattab
Anëtarë Fillestar
Anëtarë Fillestar

Numri i postimeve : 17
Points : 36
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 08/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi