Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Mbi 30 viktima në sulme vetëvrasëse në Bagdad

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Mbi 30 viktima në sulme vetëvrasëse në Bagdad

Mesazh nga Khattab prej Mon Apr 05, 2010 1:45 pm

Mbi 30 viktima në sulme vetëvrasëse në Bagdad

Tre shpërthime të fuqishme e kanë tronditur Bagdadin. Raportohet se ka mbi 30 viktima në njerëz. Zëdhënësi për siguri, gjenerali Kasim al-Musavi, tha se njëri nga shpërthimet ndodhi afër disa ambasadave, përfshirë edhe atë të Iranit. Ambasadori iranian në Bagdad, Hasan Kazem Qomi, tha se është e paqartë se a ishte ambasada cak i sulmit.
Sipas tij, shpërthimi i ka goditur vizitorët në ambasadë dhe rojet policore irakiane. Ai theksoi se ka pasur disa dëme në ndërtesën e ambasadës, por të punësuarit brenda ndërtesës nuk kanë pësuar.
avatar
Khattab
Anëtarë Fillestar
Anëtarë Fillestar

Numri i postimeve : 17
Points : 36
Reputation : 3
Data e Anëtarësimit : 08/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi