Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Palestinezët duan më 2011 një shtet të vetin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Palestinezët duan më 2011 një shtet të vetin

Mesazh nga Ebu Beker prej Mon Apr 05, 2010 1:46 pm

Palestinezët duan më 2011 një shtet të vetin

Palestinezët duan sipas kryeministrit të tyre, Salam Fajad, të shpallin pas një viti shtetin e tyre.
Deri në mes të vitit 2011, në territoret e pushtuara në vitin 1967 mund të krijohet një shtet me strukturat bazë të një qeverie dhe institucioneve më të rëndësishme bazë, i tha kryeministri i moderuar gazetës spanjolle "El Pais".
Ai tërhoqi vëmendjen në faktin se Autoritetet e Autonomisë kanë arritur suksese të mëdha në Jordanin Perëndimor.
Para pak vitesh në këtë zonë kishte mbizotëruar kaosi dhe shkatërrimi./dw/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi