Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

NATO pranon vrasjen e 5 civilëve në Afganistan

Shko poshtë

NATO pranon vrasjen e 5 civilëve në Afganistan

Mesazh nga Ebu Amar prej Mon Apr 05, 2010 10:30 pm

NATO pranon vrasjen e 5 civilëve në Afganistan

NATO pranoi sot se trupat e saj gjatë një sulmi gjatë natës në shkurt, në njërën shtëpi në juglindje të Afganistanit vranë pesë civilë, midis të cilëve edhe tri gra.
Forcat ndërkombëtare janë përgjegjëse për vdekjen e tri grave, të cilat ishin në të njëjtën shtëpi, në të cilën u vranë dy meshkuj gjatë operacionit të përbashkët të forcave të koalicionit dhe atyre afgane, në kërkim të militantëve talibanë”, thuhet në njoftimin e NATO-s.
NATO thekson se forcat e saj kanë hyrë më 12 shkurt në një shtëpi në zonën Gardez në provincën Paktia, duke besuar se aty fshiheshin militantët. Ata vranë dy burra, pasi që kishin armë, ndërsa më vonë u vërtetua se nuk ishin rebelë, por po mbronin familjet e tyre, raporton agjencia e lajmeve AP.
Vrasja e civilëve gjatë operacioneve të trupave të huaja ka shkaktuar zemërimin e afganëve dhe presidentit Hamid Karzai, i cili ka kërkuar ndalimin e sulmeve të natës. /koha/

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi